Načelnik


Načelnik okruga

SLAVKO SIMIĆ

profesor fizičkog vaspitanja i sporta

Biografija:

Rođen 29.06.1984. u Kosovskoj Mitrovici.

Živi u Leposaviću.

Oženjen je, otac troje dece.

Prethodna angažovanja:

17.07.2014. godine izabran za posalanika u privremenim prištinskim institucijama Skupštine AP Kosova i Metohije. Šef poslaničke grupe Srpske liste od 13.07.2015. godine do 10.05.2017. godine. Predvodio je poslaničku grupu u obilasku srpskih opština na Kosovu i Metohiji, na osnovu kojeg je sačinjena detaljna analiza situacije i uslova u kojima živi srpski naord. Bio je član Odbora za rodnu ravnopravnost i Odbora za prava i interese zajednica, preko kojih su nadgledani zakoni, učestvovao u izradi zakona koji štite interese prava nevećinskih zajednica na KiM.

Izabran za poslanika 03.08.2017. godine u Privremenim prištinskim institucijama, od kada je potpredsednik pokrajinske skupšptine do 22.08.2018. godine.

Aktuelni je potpredsednik pokrajinske  Skupštine ispred srpske zajednice od 07.09.2017. godine.

Na funkciju načelnika Kosovskomitrovačkog upravnog okruga postavljen je 28.11.2019.godine Rešenjem Vlade Republike Srbije 24 Broj: 119-11957/2019.


 

Aktuelnosti

Decembarski kolegijum okruga

9. 12. 2019 | 10:37

Novembarski kolegijum

6. 11. 2019 | 08:31

POSETA MORAVIČKOM OKRUGU

30. 10. 2019 | 12:56