Начелник


Начелник округа

СЛАВКО СИМИЋ

Професор физичког васпитања и спорта

Биографија:

рођен 29.06.1984. у Косовској Митровици

Живи у Лепосавићу

Ожењен је, отац троје деце.

Претходна ангажовања:

17.07.2014 године изабран за посланика у привременим приштинским институцијама Скупштине АП Косова и Метохије. Шеф посланичке групе Српске листе од 13.07.2015. године до 10.05.2017. године. Предводио је посланичку групу у обиласку српских општина на Косову и Метохији, на основу којег je сачињена дeтaљна aнaлиза ситуaциje и услова у којима живи српски народ. Био члан Одбора за родну равноправност и Одбора за права и интересе заједница, преко којих су надгледани закони, учествовао у изради закона који штите интересе права невећинских заједница на КиМ.

Изабран за посланика 03.08.2017. године у Привременим приштинским институцијама, од када је потпредседник покрајинске Скупштине до 22.08.2018. године. 

Актуелни је потпредседник покрајинске Скупштине испред српске заједнице од 07.09.2017. године.

На функцију начелника Косовскомитровачког управног округа постављен је 28.11.2019. године Решењем Владе Републике Србије 24 Број: 119-11957/2019.